دانلود آموزش Scrapy: Powerful Web Scraping & Crawling with Python

Scrapy یک فریم ورک پایتونی منبع باز و رایگان برای web crawling است. این فریم ورک برای web scraping و استخراج ساختار داده ها که میتواند برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی مانند data mining و پردازش اطلاعات یا بایگانی استفاده شود. این دوره آموزشی به طور اساسی این فریم ورک را به شما آموزش میدهد.

web scraping یک روش برای جمع آوری داده ها یا اطلاعات صفحات وب است. شما میتوانید برای گرفتن اطلاعات جدید هر دقعه وب سایت مورد نظر خود را بازبینی کنید و یا میتوانید یک web scraper بنویسید تا این کار را به صورت اتوماتیک برای شما انجام دهد.

Web crawling معمولا اولین گام برای web scraping است. چه شما به دنبال دستیابی به داده های یک وب سایت باشید و یا به دنبال تعقیب کردن تغییرات در اینترنت با استفاده از API ها باشید web crawler ها راهی عالی برای این کار ها هستند.

یک web crawler همچنین با عنوان web spider نیز شناخته می شود برنامه ای کاربردی است که میتواند وب سایت ها را اسکن نماید و اطلاعات را به صورت خودکار استخراج نماید. web crawler ها در حالی که میتوانند بسیار پیچیده باشند در عین حال اساسا از یک فرآیند ساده استفاده میکنند :‌ابتدا داده های خام را دانلود میکنند و سپس آنها را پردازش و استخراج میکنند و اگر مورد نظر ما باشند داده ها را در فایل ها یا پایگاه داده ذخیره میکنند. برای انجام این کار راه های بسیاری وجود دارد و با استفاده از زبان های مختلفی میشود این کار را انجام داد.

تا قبل از فریم ورک Scrapy توسعه دهنده ها برای انجام این کار ها نیاز به استفاده از ابزار های مانند urllib2 و BeautifulSoup بودند . Scrapy  یک پکیج جدید پایتونی برای این کار است که پروسه ساخت آن ها راحت تر و سریع تر کرده است و به تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

آشنایی با Scrapy  در حال حاضر به یکی از درخواست های کارفرمایان تبدیل شده است و این یکی از اصلی ترین دلیل ها برای ساخت این دوره آموزشی بوده است که به شما کمک میکند با یادگیری این تخصص در آمد بیشتری داشته باشید.

در این دوره آموزشی شما خواهید آموخت که چه گونه Scrapy را نصب کنید. همچنین یک Web crawling مبتدی و پیشرفته خواهید ساخت و در نهایت در مورد معماری Scrapy خواهید آموخت. سپس خواهید آموخت که چگونه برنامه ساخته شده خود را دیپلوی کنیدو با Scrapy در وب سایت ها لاگین کنید. در ادامه ما با یکدیگر با کمک از Scrapy یک web crawler خواهیم ساخت و از Selenium نیز برای کامل کردن برنامه خود کمک خواهیم گرفت و یک Spider پیشرفته با قابلیت تکرار صفحات خواهیم ساخت. در نهایت در این دوره خواهید آموخت که چگونه داده های که استخراج کرده ایم را در پایگاه های داده MySQL و MongoDB ذخیره کنیم.

یکی از مزایای Scrapy این است که به صورت async ساخته شده است. Asynchronous به این معناست که شما مجبور نیستید یک درخواست را قبل از اینکه درخواست قبلی تمام شود ارسال کنید.

 

سرفصل های این دوره آموزشی شامل موارد زیر است :

این دوره با پوشش اصول اولیه Scrapy آموزش را شروع میکند و سپس به سراغ مباحث پیشرفته این فریم ورک خواهیم رفت.

 • Scrapy چیست و تفاوت آن با دیگر بسته های نرم افزاری پایتون برای web scraping شامل BeautifulSoup و LXML و Requests و Selenium در چیست و چه موقع بهتر است از Scrapy استفاده کنیم.
 • این دوره با نحوه ایجاد یک پروژه با Scrapy شروع می شود و سپس شروع به ساخت یک Spider ساده برای جمع آوری دیتا از وب سایت ها خواهیم پرداخت.
 • درک دستورات XPath و نحوه استفاده از آنها برای جمع آوری دیتا ها.
 • ساخت Spider های پیشرفته برای جمع آوری دیتاها از صفحات مختلف وب سایت ها.
 • بهترین روش ها برای گرفتن اطلاعات از وب سایت های که جلوی scraping را گرفته اند.
 • در این دوره همچنین خواهید آموخت که چگونه  web crawler خود را به سادگی بر روی Scrapy Cloud  دیپلوی کنید. Scrapy Cloud یک پلتفرم از طرف Scrapinghub  است که شما را قادر میسازد تا برنامه خود را به صورت اتوماتیک اجرا و مدیریت کنید.
 • در این دوره ما همچنین به شما خواهیم آموخت که چگونه با استفاده از Scrapy در وب سایت ها لاگین کنید و از سشن یوزر برای قسمت های از سایت که برای نمایش دیتا نیاز به ورود دارد استفاده کنید.
 • تمرکز ما در این دوره بر روی ساخت web crawler های پیشرفته با استفاده از Scrapy است. ما همچنین استفاده از Scrapy CrawlSpider را پوشش خواهیم داد که رایج ترین spider  برای crawling وب سایت های منظم است که با استفاده از تعریف قوانینی منظم میتوانیم دیتای مورد نظر خود را استخراج کنیم.
 • یک بخش بخصوص در این آموزش وجود دارد که ما در آن به شما نشان خواهیم داد که چگونه تعاملی بین Scrapy و سلنیوم ایجاد نمایید تا از وب سایت های داینامیک اطلاعات مورد نظر خود را استخراج نمائید. وقتی شما نمیتوانید دیتای مورد نظر خود را به صورت مستقیم از این وب سایت ها دریافت نمائید و برای گرفتن اطلاعات نیاز دارید که تعداد خیلی زیادی AJAX و javascrip را اجرا نمائید تا صفحه مورد نظر لود شود بهترین کار استفاده از سلنیوم در کنار Scrapy است.
 • به عنوان هدف اصلی استخراج دیتا از وب سایت ها شما یاد خواهید گرفت که چگونه خروجی را به صورت فایل های csv، json و xml ذخیره نمائید.
 • در نهایت خواهید آموخت که چگونه دیتاهای که استخراج کرده اید را در پایگاه های داده MySQL و MongoDB  ذخیره نمائید.

 

منتشر شده در :

http://tutdl.ir/wp-content/uploads/icons/company.png Udemy

 

ارزش مادی آموزش :

dollar_currency_sign32۴۵۰ هزار تومان

 

مدرس ویدیو

http://tutdl.ir/wp-content/uploads/icons/authors-icon.png GoTrained Academy, Lazar Telebak

 

زمان ویدیو

http://tutdl.ir/wp-content/uploads/icons/video.png ۷ ساعت و ۳۰دقیقه

 

حجم ویدیو

http://tutdl.ir/wp-content/uploads/icons/bandwidth.png  ۱٫۵ گیگابایت

 

دانلود آموزش

http://tutdl.ir/wp-content/uploads/icons/Button-Download-icon.png دانلود بخش اول

http://tutdl.ir/wp-content/uploads/icons/Button-Download-icon.png دانلود بخش دوم

http://tutdl.ir/wp-content/uploads/icons/Button-Download-icon.png دانلود بخش سوم

 

همچنین ببینید

دانلود آموزش Learn Complete PHP & MYSQL Programming From Scratch

توضیحات :  آیا در زبان برنامه نویسی PHP  تازه کار هستید و یا میخواهید اطلاعات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *